ameliyatsız estetik

Botox, başta kırışıklık tedavisi olmak üzere bir çok alanda kullanılan ve Clostridium Botilinum isimli bakterilerden elde edilen bir nörotoksindir. Kasları gevşeterek kırışıkları yok etmede etkisi FDA* (U.S. Food and Drug Administration) tarafından kanıtlanmış üründür. Türkiye'de 1990'lı yıllardan bu yana kullanılan botox (kırışıklık tedavisi) yöntemi hakkında en detaylı bilgi ve açıklamaları bu sayfada bulabilirsiniz.
 

Botox (Kırışıklık Tedavisi) Nasıl Uygulanır?

Botox, salgıladığı asetikolin sayesinde uygulandığı bölgedeki kasların gevşemesine ve o bölgedeki kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Cildin gergin olmasını sağlayan bu özel formül ile sizde yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Herhangi bir anesteziye gerek duyulmadan gerçekleştirilen botox (kırışıklık tedavisi) işlemi sırasında ve sonrasında her hangi bir acı hissi yaşamazsınız. Botox yapılacak bölge detaylı bir şekilde temizlendikten sonra kas içerisine ince uçlu iğneler vasıtasıyla düşük dozlarda ilaç enjekte edilir, ortalama yarım saat süren bu işlem sonrasında kişi günlük aktivitelerine devam edebilmektedir. Oldukça ince uçlu özel iğneler ile gerçekleştirilen botox yönteminde sadece iğnenin yüzünüze temas ettiği anda küçük bir sızı hissedersiniz. Tedavi süresince duyduğunuz tek sızı bu kadar olacaktır, seans bittikten sonra işlem yapılan bölgedeki kasları fazla kullanmamanız ve ilgili bölgeye masaj yapmamamız tavsiye edilir.
 

Botoxun Etki Süresi

Öncelikle botox yaptırmak isteyenler şunu bilmelidir, bu tedavi yöntemi 6 aylık süre boyunca etkilidir ve belirli periyotlarda tekrar edilmesi gerekmektedir. Uygulama yapıldıktan iki gün sonra botox etkisini hissetmeye başlayabilirsiniz. Eğer botoxu ilk defa yaptırıyorsanız ikinci uygulamayı 3-4 ay sonra yaptırmanız daha olumlu sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır. Düzenli uygulandığı taktirde 6 ayda bir yada yılda bir defa botox yaptırmanız kırışıklık tedavisinde size başarı sağlayacaktır. Uygulama sonrasında etkisini her geçen gün hissedebileceğiniz botox tedavisinin en etkili olduğu dönemler ilk 3-4 aydır sonrasında zamanla kırışıklıklar eskisi kadar olmasa da tekrar oluşmaya başlayacaktır. Bu aşamadan sonra uygulanacak ikinci bir botox kırışıklık tedavisi etkisi daha uzun olacaktır.
 

Botox Uygulama Alanları

Göz çevresi Kaş aralığı Boyun bölgesi Alın Çene ve dudak bölgesi Ağırlıklı olarak yüz ve çevresine uygulanan botoxu yaptırmadan önce doktorunuzla mutlaka ön görüşme gerçekleştirin. Botoxda başarıya ulaşmanın en önemli noktalarından birisi de doğru doktoru ve estetik merkezlerini tercih etmekten geçiyor. Günümüzde bir çok güzellik merkezi kırışıklık tedavisi için botox yapsa da kullanılan malzeme, işlemi yapacak doktorun deneyimi ve uygulama yöntemleri oldukça önemlidir.

Botox Konusunda Bize Güvenebilirsiniz 2007 yılından bu yana İzmir'de estetik üzerine bir çok başarılı operasyonlar yapıyoruz. Başarılı alt yapımız ve uzman ekibimiz ile botox uygulaması konusunda gönül rahatlığı ile Myra Estetiği tercih edebilirsiniz. Bilinenin aksine botox bir zehir değildir, içeriğinde bakteri toksinleri yer almaktadır. Gerek yazılı gerekse de görsel basında yer alan yanlış bilgiler yüzünden halkımız botoxun yılan zehri olduğunu zannetmektedir, Myra Estetik Merkezi olarak bu yanlış bilgiyi düzeltiyoruz.
 

2017 Botox Fiyatları

Botox fiyatları belirlenirken ne amaçla yapıldığı son derece önemlidir, botox kırışıklık tedavisinde kullanıldığı kadar aşırı terleme ve migren ağrıları içinde uygulanmaktadır. Bu yüzden botox fiyatlarını ön görüşme yapmadan belirtmeyi doğru bulmuyoruz. Daha sağlıklı bilgi almak için 0 (232) 421 30 64 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir botox hakkında kafanıza takılan tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.
 

Botoxun Az Bilinen Özellikleri

Botox her ne kadar günümüzde kozmetik, kırışıklık giderici olarak kullanılsa da Tıp dünyasında gerçekten önemli bir yere sahiptir. içerdiği özel formülü sayesinde felçli hastalardan, kas kasılma rahatsızlığı yaşayanlara, farkında olmadan yapılan mimik hareketlerinden şaşılığa kadar bir çok alanda botox tedavisi uygulanmaktadır. Ayrıca aşırı terleme ve migren ağrılarına çözüm olarak da kullanılmaktadır.
 

Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Özellikle yüz çevresindeki kaslar sürekli hareket halindedir, bu hareketlilik yıllar boyunca devam ettiği için deride deformeler ve kırışıklıklar kalıcı bir hale dönüşür. "Dinamik çizgiler" ismi verilen bu kırışıklıklar genellikle alın bölgesinde yatay bir şekilde oluşur ayrıca kaş arasında ince çizgiler olarak da gözükmektedir. Göz kenarlarında oluşan ve halk arasında kaz ayağı olarak bilinen kırışıklıklar da bu nedenle oluşmaktadır.
 

Migren Tedavisinde Etkili Yöntem : Botox

Migren ağrılarını yüksek ölçüde geçiren botox etkisi büyük bir tesadüf sonucu keşfedilmiştir. Migren ağrısı çeken kişilerin kırışıklıklarını yok etmesi için botox yaptırdıktan sonra ağrılarının geçtiğini belirtmesi üzerine botoxun migren ağrılarına çözüm olduğu ortaya çıkmış ve daha sonrasında yapılan testlerle etkisi kanıtlanmıştır. Migren ağrılarına neden olan etken ise baş bölgesinde yer alan kasların gergin olmasıdır bu nedenle kişi dayanılmaz baş ağrıları yaşamaktadır. Botox toksin uygulandığında baş bölgesindeki kaslar gevşer ve bir hafta içerisinde ağrılar tamamen ortadan kalkar ve ortalama altı ay boyunca etkisini sürdürür.
 

Aşırı Terleme Sorunu Mu Yaşıyorsunuz?

Botox, ter bezleri ile onları çalıştıran sinir uçları arasındaki çalışmayı dengeleyerek aşırı terlemeyi önler. Yağ bezelerine uygulanan botox sayesinde koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanındaki aşırı terlemelere son verebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi ile birlikte ter kokusundan da kurtulabilirsiniz. Kırışıklık tedavisinin aksine aşırı terlemede uygulanan botox tedavisinin etkisi bir yıla yakın bir süre devam etmektedir.


Botoxun Tarihçesi | Bunları Biliyor Musunuz?
Alman fizikçi Justinus Kerner tarafından 1817 yılında alt yapısı oluşturulan ve 1895 yılında yine Alman bir fizikçi tarafından Clostridium botulinum bakterisinin ayrıştırılması sonucu kas hastalıklarına iyi geldiği tespit edilmiştir. 1970'li yıllarda maymunlar üzerinde denen botox ilk olarak 1980 yılında insanlar üzerinde şaşılığın giderilmesinde kullanılmıştır. *FDA Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığına bağlı gıda, ilaç ve kozmetiklerden sorumlu birimdir. Bu konuda daha detaylı bilgiyi https://tr.wikipedia.org/wiki/FDA adresinden öğrenebilirsiniz. Yukarıda yer alan yazının tamamı Myra Estetik için özel olarak hazırlanmış olup kaynak belirtilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır. Myra Estetik İzmir'de kırışıklık tedavisi, dudak dolgusu ve selülit tedavisi gerçekleştiren başarılı bir estetik merkezidir.