Estetik Güzellik Banner

Gelişen teknoloji ile birlikte sağlık alanında gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Özellikle saç ekimi konusunda her geçen gün ortaya çıkan gelişmeler kellik sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin en çok merak ettiği detayların başında geliyor. Bu yüzden sizler için İzmir saç ekimi merkezleri arasında en çok tercih edilen firmamızın uyguladığı yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

 

Günümüzde iki farklı saç ekim tekniğinin kullanılması bu konuda kellik problemi yaşayan müşterilerin en çok merak ettiği soruların başında geliyor.Fut ve Fue teknikleri ile ekilen saçların son derece uzun ömürlü olması beraberinde kellik problemlerinin ortadan kalkmasına imkan vermektedir.

 

 

İzmir saç ekimi olarak Fut tekniği hakkında bilgi verelim. Özellikle bu konuda cerrahi müdahale yapılırken en köklerinden ve kulak memesinde bulunan hücrelerden alınan kökler saça entegre edilerek yapılır. Burada yapılan cerrahi müdahalenin yaklaşık 3-4 saat sürdüğü ve vücudunuzda uygun görülen yerden yani ensenizden veya kulak kısmınızdan çıkartılan 25 cm civarında deri uygun bir müdahaleden sonra kellik sorunu yaşanan bölgeye uygun bir şekilde operasyon ile entegre ediliyor. Çıkartılan bu derinin oluşturduğu yara kısmının hastaya herhangi bir zarar vermemesi için bu kısma uygun cerrahi müdahale yapılarak bu yara kısa süre içerisinde kapatılmaktadır.

 

 

Bu bahsettiğimiz Fut yönteminin en büyük dezavantajının ise ameliyattan sonra hastada çok fazla ağrı şikayetinin olmasıdır ve uzmanına yaptırılmayan bu tedavi de genellikle iz kalma sorunu da gelen şikayetlerin başında gelmektedir. Bu yüzden bu konuda uzman estetiysenlerin bulunduğu İzmir saç ekimi merkezimizi seçerek bu konuda sağlıklı bir tedavi alma şansınız bulunmaktadır.

 

 

Saç Ekimi Ameliyat Nedir?

 

 

Saç ekimi cerrahisinde büyük teknolojik ilerlemeler kaydedilmiştir. Fue denilen yöntem kullanılmaktadır. Donör alanından alınan kıl köklerinin ekim alanına naknedilmesi işlemidir. Saç ekimi; saç dökülmesi (alopesia) genetik ya da erkek tipi dökülme, seyrelmiş saç tipleri için, mantar, yara izi olan kişilere saç ekimi yapılabilir.


Kelliğe karşı mücadele etmek isteyen herkes için saç ekimi olması gerekmektedir. Saçın arka ense bölgesinden yani her iki kulak hizasından alınan kökler ekim yapılacak alana nakledilir.

 

Saç Ekimi İşlemi


Saç ekimi sedasyon veya lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir.
 
Saç Ekim Sonrası


Hastalar bir iki saat kafa bandajı yapılıp, işlem sonrası eve gönderilir. Operasyon sonra pansuman işlemi 2( iki )gün sonra yapılmaktadır, kişiler günlük yaşantılarına işlem sonrası da dönebilmektedir.

 

İlk 15-30 gün içinde işlem sonrası nakledilen saç köklerinin% 80 folikülleri kaybetme ama kökleri bırakarak dökülür. Bu aşamada, doğal saç büyüme oluşumu sağlanmaktadır. Ameliyattan sonra ekim alanından alınan tüm doğal saçlar tekrar büyümeye olacağını bilmek gerekir. yeni kökler (nakledilen kıllar) dan, yeni folikül büyümeleri görülecektir. Bu yeni folikül işlem sonrası yaklaşık üç ay kafa derisi nakledilen bölgelerinde doldurmaya başlar. Bu dönemden sonra, onlar 12-18 ay sonra görülen nihai sonuçlar, ayda bir santimetre ortalama büyüyecek.