Estetik ameliyatlar

Bu ameliyat implantların yani protezlerin kullanımı yoluyla meme şeklini ve boyutunu değiştirmek anlamına gelir. Doğuştan gelişmemiş göğüsler hem büyütülüp hem dikleştirilebilinir. Kadınlar meme asimetrisi düzeltmek için de bu ameliyatı seçiyorlar. Meme büyütme, göğüslerin dolgunluğunu ve projeksiyonunu artırmak, vücut şekil dengesini iyileştirmek ve hastanın kendine güven duyması için yapılabilmektedir.

Operasyon genel anestezi altında bir hastanede yaklaşık 1- 1,5 saat içinde tamamlanmaktadır. İstenen meme boyutuna hastanın muayenesinde doktor ölçü alarak ve hastanın istekleri ölçüsünde karar verilebilmektedir. Ameliyat sonrası hasta anatomik sütyeni 3-4 hafta kullanmak durumundadır.

Meme büyütme için uygun olan hastalar:

1. Tam gelişimini tamamlamış göğüsler (yaş 18+) olan kadınlar

2. Hamilelik, kilo kaybı, yaşlanma, vb sonra şekil ve hacim kaybetme ile gibi sorunlarda

3. Asimetrik göğüse sahip olanlar

Kesi Yöntemleri ve Yerleri

Meme altı Kıvrımı - çok popüler olarak yapılan giriş kesi yeridir. Tam meme altındaki kıvrıma denk getirilir. 

Transaxillary - koltuk altındaki katlantı kıvrımında iz gizlenebilmektedir. Göğüslerinde herhangi bir yara izi istemeyen kadınlar için iyi bir seçenek

Periareolar - meme başı kahverengi ile ten rengi arasındaki çizgide olan kesidir. En gizli kesi yeridir. 

İmplant Yerleştirme

Submuscular yerleştirme (kas altı) seçilmiş vakalarda deri yoluyla elle hissedilme şansını azaltır ve genellikle çok ince ve zayıf meme dokusu olan kadınlar için kullanılır.

Subglandular yerleştirme (meme altı) ameliyatın daha kısa olmasını sağlar ve ameliyat sonrası iyileşme süresi azdır. 

Meme büyütme operasyonları memelerinin şeklinden rahatsız olan ve memelerini büyütmek isteyen kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Temel olarak meme estetiği işlemini sadece büyütme olarak düşünmek doğru değildir, bir çok kişi memelerini küçültmek ve şekil vermek içinde operasyonlar yaptırmaktadır. Kadının dış görünümde önemli bir yer tutan bu bölgeye yapılacak işlemler mutlaka alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmesi gereken operasyonlardır.
 

Meme Büyütme
 

Silikon implantlar kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme operasyonları kadınların memelerini ufak ve yetersiz bulması gibi şikayetlerinde sıkça tercih ettiği bir estetik hizmetidir. Hamilelik ve kilo kaybı yaşandıktan sonra sarkmalar ve biçimsiz bir görünüm alması nedeniyle kadınlar genellikle meme büyütme işlemini bu tür durumlardan sonra tercih etmektedir. Meme büyütme kararı alınırken en önemli etkenlerden birisi de çevresel faktörlerdir, çevresinde bu tür meme büyütme ameliyatı olup başarıya ulaşan kişileri gören kadınlar aynı görünümün kendisinde de olmasını istemektedir. Ancak meme büyütme işlemleri mutlaka doktorunuza danışılıp, planlı bir şekilde uygulanması gereken bir işlemdir.

Dünya genelinde dört milyona yakın kadın meme büyütme ameliyatları geçirmiştir, büyük bir başarı yüzdesine sahip olan meme büyütme ameliyatları ülkemizde de en çok istenilen estetik türleri arasındadır. Myra Estetik olarak uzman ve deneyimli kadromuz ile meme büyütme ameliyatları gerçekleştirmekteyiz.
 

Meme Estetiğinin Faydaları
 

Kendinizi daha iyi ve daha kadınsı hissedersiniz. Öz güveniniz artar. Vücudunuz daha güzel ve şık bir görünüm kazanır.

Yukarıda yer alan ana maddeler meme estetiği işleminin kişisel olarak sizlere kazandırdığı faydalardır.
 

Meme Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?
 

Öncelikle bu kararı verdikten sonra mutlaka işlemi gerçekleştirecek doktorunuz ile ön görüşme sağlamalısınız, uygulanacak yöntem ve planlamalar doğrultusunda meme büyütme ameliyatı öncesi neler yapmanız gerekeceğini detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz. Her kadının vücut yapısı farklı olduğu için doktorunuz inceleme yaparak hangi tür bir ameliyat gerçekleştireceğine karar verir genel olarak meme büyütme operasyonları genel anestezi uygulanmaktadır. Myra Estetik olarak hazırladığımız meme estetiği ile ilgili animasyonlarımızı izlemek ister misiniz?