ameliyatsız estetik

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan ve oldukça popüler olan bir yöntemdir. Lazer ışınları aracılığı ile kıl köklerinin yok olmasını sağlayıp bölgeye ısı ve ışık enerjisi göndererek kılların tekrardan çıkmasını engeller. Dünya genelinde 1997 yılından bu yana uygulanan lazer epilasyon yöntemleri için Myra Estetiği tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere lazer epilasyon hakkında geniş bilgiler sunacağız.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?
Kişi tamamen hijyenik ve rahat bir ortama alındıktan sonra lazer epilasyon yapılacak bölgeye uygun kıyafet giydirilir. İşlem yapılacak bölgedeki kılın rengi ve kök derinliği ekip tarafından tespit edilerek buna uygun lazer cihazı kullanılır. Kişinin göz sağlığını korumak için özel bir gözlük takılır ve soğutma sistemli lazer epilasyon işlemleri başlar.

Hangi Bölgelerde Etkilidir?
Lazer epilasyon, vücutta bulunan ve istenmeyen tüm tüyler/kıllar üzerinde uygulanabilir. Ağırlıklı olarak ise;

  • Genital Bölge
  • Göbek Çevresi
  • Kalça
  • Koltuk Altı
  • Kol
  • Bacak
  • Sırt (Boyun ve Ense Kısmı Erkeklerin Yoğun Olarak Lazer Epilasyon Yaptırdığı Bölgedir.)

Yukarıda yer alan bölgeler 2016 yılında müşterilerimizin en çok lazer epilasyon yaptırdığı bölgelerdir. Aşağıdaki veriyi inceleyebilirsiniz.
en çok yaptırılan lazer epilasyon bölgeleri

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?
Gebelik, cilt kanseri, lazer ışınlarına aşırı alerjisi olanlar ve hormonsal bozuklukları bulunan kişiler hariç herkese lazer epilasyon işlemi uygulanabilir. Eğer lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka uzman bir doktora giderek cildinizin buna uygun olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Ayrıca ilgili yasalar gereği lazer epilasyon 18 yaşından küçüklere yapılmamaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler
Lazer epilasyon işlemi öncesinde ilgili bölgedeki kılların uç vermesi gerekmektedir bu yüzden işlem öncesinde kesinlikle ağda, jilet ve benzeri araçlar ile kılların alınmaması gerekmektedir. Ayrıca solaryum gibi cildinize doğrudan etki edecek işlemlerden uzak durmalısınız.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler
Lazer epilasyon sonrasında ilgili bölgeye her hangi bir tahriş edici işlem yapılmamalıdır. Bunun yanı sıra lazer epilasyon uygulanan yerlere makyaj gibi kimyasal maddeler sürülmemeli ve aşırı şekilde su ile temas edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2017
Cildin yapısı ve uygulanacak yöntemlerden dolayı ücretlendirmeler farklılıklar göstermektedir ayrıca Sağlık Bakanlığı kararı ile özel doktorların ve lazer epilasyon merkezlerinin sitelerinde fiyatlandırma yer almamaktadır. Bkz : http://www.saglik.gov.tr/TR,10432/guzellik-ve-estetik-amacli-saglik-kuruslari-hakkinda-yonetmelik.html

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?
Yapılan araştırmalar ve testler sonucunda lazer epilasyon işleminin kalıcı bir yan etkisi olduğu görülmemiştir. İşlemler sonrasında geçici olarak deride kızarıklık, yanma ve hassasiyet gözlemlenmiş olup nadiren de olsa batma ve ağrı hissi şikayetleri olmuştur. Eğer lazer epilasyon yaptırdıktan sonra beklenmeyen bir durum ve yukarıda yer alan maddeler dışında bir şikayetiniz varsa mutlaka bu işlemi yaptırdığınız doktorunuza başvurunuz.

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler (Soru Cevap)
Şimdi sizlere Myra Estetik Merkezi olarak lazer epilasyon hakkında en çok sorulan ve merak edilen konuları soru cevap şeklinde sunuyoruz.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Estetik amaçlı yaptırılacak işlemlerde özellikle yüz gibi bölgelerde ucuz hizmet veren yerleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Tüm estetik konularında uzman, profesyonel ve kurumsal estetik merkezlerini seçmeniz sizin için oldukça önemli bir konudur. Hizmet öncesi ve sonrasında sizinle yakından ilgilenecek tüm soru ve sıkıntılarınıza hızlı çözümler bulabilecek estetik merkezini tercih etmelisiniz.

Lazer Epilasyon Neden Pahalı?
"Pahalılık" kavramı verilen hizmete ve uygulanan işlemlere göre farklılıklar göstermektedir. Lazer epilasyonu ağda, sir v.b farklı tüy dökücü ve kesici ürünlerle kıyaslamamak gerekiyor. Ayrıca lazer epilasyon cihazları ve bakımları ağırlıklı olarak yurt dışında yapıldığı için maliyeti yüksektir. Uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen lazer epilasyon bir çok yardımcı aletinde kullanıldığı bir işlemdir.(Soğutucu, lazer başlıkları, tüylerin kesimi v.b)

Lazer Epilasyon Yapılırken Canım Yanar Mı?
Bu konu birazda lazer epilasyon cihazının seçimi ile alakalıdır, eğer uygulanan lazer epilasyon cihazında soğutucu varsa canınız kesinlikle yanmaz ayrıca local anestezi kremleri kullanılarak acısız bir işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?
Seans sayısı cildinizin yapısına, kıl kökünün derinliğine ve rengine göre farklılıklar göstermektedir bu yüzden işlemlere başlamadan önce doktorunuzun bunu söylemesi pek mümkün değildir. Ancak normal şartlarda ortalama 6 ile 10 seans arası sürmektedir.

Lazer Epilasyon Sayesinde İstenmeyen Tüylerden Kalıcı Bir Şekilde Kurtulabilir Miyim?
Başarılı bir ekip tarafından yapılacak lazer epilasyon işlemleri ile tüylerinizden kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Evde Lazer Epilasyon Cihazları ile Tüyleri Yok Edebilir Miyim?
Estetik aletleri, özellikle direk yüzünüze ve cildinize etki eden cihazların bilinçsiz bir şekilde kullanılması oldukça risklidir. Cildinizde kalıcı hasarlara hatta cilt kanserine varan sağlık sorunlarına yol açabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?
Alexandrite Lazer, Diyot (Diode) Lazer ve Nd:YAG Lazer epilasyon yöntemleri günümüzde en çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından kullanılan lazer epilasyon yöntemleri arasındadır. Bu yöntem ve özellikleri ise şu şekildedir; Alexandrite Lazer : FDA tarafından tescillenmiş bir cihaz olan Alexandrite, uyguladığı etkin lazer dalgaları ile (755 nanometre) kıl kökünü hızlı ve güçlü bir şekilde kurutur. Diode Lazer : Koyu ve kalın kıllar üzerinde etkisi kanıtlanmış Diode yöntemi geleceğin lazer epilasyon yöntemi olarak görülmektedir. Nd:YAG Lazer : Özellikle esmer tenli kişilerin tercih etmesi gereken bu yöntem yaydığı 1064 nanometre lazer dalgaları ile oldukça etkili yöntemler arasındadır. Aşağıdaki videoda çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen lazer epilasyon işlemlerini görebilirsiniz.