ameliyatsız estetik

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan oldukça etkili ve popüler olan bir yöntemdir. Lazer ışınları aracılığı ile kıl köklerinin yok olmasını sağlayıp bölgeye ısı ve ışık enerjisi göndererek kılların tekrardan çıkmasını engeller. Dünya genelinde 1997 tarihinden bu yana uygulanan lazer epilasyon yöntemleri için deneyimli personeli ile Myra Estetiği tercih edebilirsiniz.

lazer epilasyon merkezi

Myra Estetik, İzmir lazer epilasyon hizmetinde kullandığı ürünlerin tamamı FDA onaylı olup tüm cihazlar periyodik olarak bakımları yaptırılmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmadan önce kafanızda soru işaretleri varsa 0 232 421 30 64 numaralı telefondan firma yetkilileri ile görüşerek kullanılan teknikler ve lazer epilasyon cihazları hakkında bilgi alabilirsiniz.
 

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Genital Bölge
  • Göbek Çevresi
  • Kalça
  • Koltuk Altı
  • Kol
  • Bacak
  • Sırt (Boyun ve Ense Kısmı Erkeklerin Yoğun Olarak Lazer Epilasyon Yaptırdığı Bölgedir.)
     

Nasıl Uygulanır?
Bu işlemi yaptıranların dikkat etmesi gereken en önemli unsur seçtiği estetik merkezinin bu alanda deneyimli ve teknik bilgiye sahip olması gereklidir. Kişi tamamen hijyenik ve rahat bir ortama alındıktan sonra lazer epilasyon yapılacak bölgeye uygun kıyafet giydirilir. İşlem yapılacak bölgedeki kılın rengi ve kök derinliği ekip tarafından tespit edilerek buna uygun lazer cihazı kullanılır. Kişinin göz sağlığını korumak için özel bir gözlük takılır ve soğutma sistemli lazer epilasyon işlemleri başlar.
 

Lazer Epilasyon Öncesi
Öncelikle bu kurallara uymanız hem daha etkili sonuçlar almanıza hemde daha sağlıklı bir şekilde işlemin yapılmasına olanak tanıyacaktır. Ayrıca bu uygulamalar ile seans süresini kısaltmanız da mümkün.

Lazer epilasyon işlemine karar verdiyseniz en az 1 ay boyunca güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmamız gerekiyor, kimyasal peeling veya cildinizi tahriş edecek uygulamalardan da uzak durmanızda yarar var.

Devamlı olarak kullandığınız ilaçlar varsa bunu mutlaka epilasyonu yaptıracağınız estetik merkezine bildirmelisiniz, izotretinoin tarzı cildi kurutan ilaçlar kullanıyorsanız lazer epilasyon yaptırmanız mümkün değil.

Lazer epilasyon işlemi öncesinde ilgili bölgedeki kılların uç vermesi gerekmektedir bu yüzden işlem öncesinde kesinlikle ağda, jilet ve benzeri araçlar ile kılların alınmaması gerekmektedir. Ayrıca solaryum gibi cildinize doğrudan etki edecek işlemlerden uzak durmalısınız.
 

Lazer Epilasyon Sonrası
Uygulama sonrasında mutlaka nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Epilasyon sonrasında ilgili bölgeye her hangi bir tahriş edici işlem yapılmamalıdır, bunun yanı sıra lazer epilasyon uygulanan yerlere makyaj gibi kimyasal maddeler sürülmemeli ve aşırı şekilde su ile temas edilmemelidir.

Epilasyonun yapıldığı bölgede her hangi bir şişlik oluşursa buz koyabilirsiniz ancak şişlikler kalıcı ve ağrılı ise doktorunuza başvurunuz.

Hassas olan bölgede kabuklanma oluşursa koparmamaya özen gösterin.

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?
Gebelik, cilt kanseri, lazer ışınlarına aşırı alerjisi olanlar, cildi etkileyen ilaç kullananlar ve hormonsal bozuklukları bulunan kişiler hariç herkese lazer epilasyon işlemi uygulanabilir. Eğer lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka uzman bir doktora giderek cildinizin buna uygun olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Ayrıca ilgili yasalar gereği lazer epilasyon 18 yaşından küçüklere yapılmamaktadır.
lazer epilasyon yöntemleri

Lazer Epilasyon Riskli Mi?
Yapılan araştırmalar ve testler sonucunda lazer epilasyon işleminin kalıcı bir yan etkisi olduğu görülmemiştir. İşlemler sonrasında geçici olarak deride kızarıklık, yanma ve hassasiyet gözlemlenmiş olup nadiren de olsa batma ve ağrı hissi  şikayetleri olmuştur. Eğer lazer epilasyon yaptırdıktan sonra beklenmeyen bir durum ve yukarıda yer alan maddeler dışında bir şikayetiniz varsa mutlaka bu işlemi yaptırdığınız doktorunuza başvurunuz.
 

Lazer Epilasyon Acıtır Mı?
Bu konu birazda lazer epilasyon cihazının seçimi ile alakalıdır, eğer uygulanan lazer epilasyon cihazında soğutucu varsa canınız kesinlikle yanmaz ayrıca lokal anestezi kremleri kullanılarak acısız bir işlem gerçekleştirilebilmektedir.
 

Kaç Seansta Tüylerden Tamamen Kurtulunur?
Seans sayısı cildinizin yapısına, kıl kökünün derinliğine ve rengine göre farklılıklar göstermektedir bu yüzden işlemlere başlamadan önce doktorunuzun bunu söylemesi pek mümkün değildir. Ancak normal şartlarda ortalama 6 ile 10 seans arası sürmektedir.
 

Lazer Epilasyon Yöntem ve Cihazları
Günümüzde en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri Alexandrite Lazer, Diyot (Diode) Lazer ve Nd YAĞ 'dır. Bu cihaz ve yöntemler tamamen FDA onaylı olup ülkemizde de bir çok profesyonel estetik merkezinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları
Myra Estetik Merkezi olarak lazer epilasyon fiyatlarını belirlerken dikkat ettiğimiz en önemli husus işlem yapılacak olan bölgedeki tüy/kıl miktarı, rengi ve yapısıdır. Her cilde göre farklılık gösterdiği için net fiyat vermek mümkün olmadığı için en sağlıklı bilgiyi estetik merkezimize gelerek öğrenebilir gönül rahatlığı ile lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Bu yazı Myra Estetik Merkezi için özel olarak hazırlanmış olup kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlike yasaktır.

İzmir lazer epilasyon fiyatları - Konak Alsancak lazer epilasyon merkezi.