Estetik ameliyatlar

karın estetiğiKarın estetiği, karın bölgesindeki fazla yağ dokusu ve derinin alınması işlemine verilen isimdir. Oldukça popüler olan karın germe ameliyatları özellikle yaz aylarına girdiğimiz dönemlerde kadınların sıkça tercih ettiği estetik operasyonların başında geliyor. Genellikle hamilelik sonrası, bölgesel kilo alma ve aşırı kilo vermeden dolayı oluşan deformasyon sonucu sarkmalar meydana gelmektedir cerrahi bir işlem olan karın estetiği oldukça etkili sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.
 

Karın Estetiği Nasıl Yapılır?

Karnın ön bölgesinde tespit edilen sarkık derinin ve buna bağlı olarak oluşan yağın gerilerek daha düz ve sağlam bir hale getirilmesidir. Gerçekleştirilecek karın estetiği mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılmalı ve istenilen görünüme ulaşana kadar bu işlemlerin devam etmesi gerekmektedir. Karın germe operasyonu sonrasında kalıcı bir iz oluşmaktadır ancak bu iz, sezaryen izine ya da kişinin kullandığı iç çamaşırına göre planlanarak en aza indirilir ve kötü bir görünüme engel olunur. Başarılı bir  karın germe işlemi aşırı yağı, deriyi temizler ve abdominal daha düzgün profili, daha düz ve sıkı oluştururken, zayıflamış veya ayrılmış kasları onarır. Fazla deri miktarına göre tam ya da mini karın germe gerçekleştirilebilir. Tam karın germe kesisi olarak, biraz yatay bir kesi, kasık ve sezaryen çizgisinin biraz uzatılmış şeklinde düşünülebilir. Bu cilt kaldırıldığı zaman altta yatan zayıflamış karın kasları orta hatta dikilerek bel inceltilir. Myra Estetik olarak karın estetiği öncesindeki yaptığımız hazırlık videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.


 

Karın Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ortalama 3 saat süren karın germe işlemleri sonrasında bir gece hastanede kalınır. Ameliyat sonrasında şişliği ve kanamayı önlemek için işlem yapılan bölgede sargı bezleri baskı uygulayacaktır ayrıca karın bölgesinin alt kısmında dren tüpleri bulunmaktadır bu tüpler ortalama iki gün içerisinde doktorunuz tarafından çıkarılmaktadır. Karın bölgesindeki gerginliği azaltmak için diz altına bir kaç yastık konulmaktadır. Kişinin sosyal hayatına aynı şekilde devam edebilmesi için bir kaç gün korse giymesi gerekmektedir. Tüm bu süreçte mutlaka operasyonu gerçekleştiren doktorun tavsiye ve önerilerine uymanız daha hızlı bir iyileşme süreci geçirmenize olanak sağlar. Ameliyat sonrasında hasta 20 gün boyunca az ama sık şekilde hafif yiyecekler tüketmelidir. Hem karın estetiği öncesi hemde sonrasında sigara, alkol, aspirin( kan sulandırıcı ilaçlar) ve yağlı yiyeceklerin tüketilmemesi önerilmektedir.
 

Karın Germe Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Bu bölümde sizlere karın estetiği hakkında hastaların en çok sorduğu sorulardan oluşan bir yazı hazırladık. Aşağıda yer alan sorular genel olarak merak edilen ve özellikle ameliyat öncesi kişilerin doktorlara sorduğu sorulardan oluşmaktadır.

Ameliyat Öncesinde Neler Yapmalıyım?
Sigara kullanımı mutlaka operasyondan en az iki hafta önce bırakılması gereklidir bunun yanı sıra sağlıklı beslenmek ve spor yapmak karın estetiği öncesinde doktorların uygulanmasını istediği faaliyetlerin başında geliyor.

Ameliyat sırasında anestezi yapılıyor mu?
Karın germe işlemleri cerrahi bir operasyon olduğu için genel anestezi yapılmaktadır.

Karın Estetiği Sonrasında İstediğimiz Vücut Hatlarına Sahip Olabilecek Miyim?
Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konu karın estetiği ameliyatı bir zayıflama yöntemi değildir. Bu operasyon sadece karın bölgesini şekillendirme ve germe işlemidir.

Operasyon Sonrası Ağrılarım Olur Mu?
Yapılacak olan işlemlerden dolayı geçici bir sürede olsa ağrı ve morarma yaşanabilmektedir. Bunların en aza indirilmesi için doktor tavsiyelerine uymalısınız.

Karın Estetiği Ücretleri Ne Kadar?
Bu tür operasyonlarda ön ve sabit fiyat vermek doğru olmadığı için karın estetiği fiyatları konusunda net rakam verilmemektedir. Bu doktorunuza ve karın bölgesinde gerçekleştirilecek operasyona göre farklılık göstermektedir.